Alu kola a pneumatiky pro vašeho miláčka

Každý z nás si čas od času zakoupí nové boty. Své boty vybíráme podle sezóny, kdy je chceme právě nosit, podle příležitosti, na kterou si je chceme obout a také podle vzhledu, barvy a stylu. Každému se líbí trochu jiné a na každém člověku můžeme proto nalézt boty, které splňují určité požadavky, vlastnosti a charakter. Podobné je tomu u svých automobilových miláčků. Proto skoro každé auto má jiná kola a jiné pneumatiky. Chceme-li oživit vzhled svého miláčka, prvním dobrým krokem je koupit hliníková kola, elektrony nebo chcete-li alu kola.

Bez pneumatik se neobejdete

Při výběru pneumatik, hlavně pak těch zimních, musíte zvážit podmínky, ve kterých je budete používat. Pokud budete často vyrážet na hory, kde je led, sníh, závěje a podobně, musíme výběr přizpůsobit. Na zimní městský provoz nám postačí pneumatiky odlišných vlastností.

Označení pneumatik – Zimní a celoroční jsou označeny symbolem M+S. Ty pouze zimní mají na boku vyražené sněhové vločky. Trochu zkušený řidič může rozeznat zimní pneumatiku od letní také podle jejího vzorku, který je pro oba typy odlišný.

Zimní a letní pneumatiky se také liší v dalších mnoha vlastnostech jako je tuhost, přilnavost a například i rychlostní index.

Vybíráme alu kola

Tento typ kol nejen že vypadá velmi efektně na vašem vozidle, ale alu kola jsou i lehčí a mají lepší jízdní vlastnosti, lépe se udržují a nepodléhají korozi jako disky plechové.

Litá kola je potřeba vybírat přímo na konkrétní automobil, k čemuž vám poslouží velký technický průkaz, ve kterém najdete všechny potřebné údaje.

První krok – výběr průměru kola. Standartní rozměry alu kol se pohybují v rozmezí 14 – 22 palců. Správnou velikost určíte podle TP, čím jsou kola větší, tím jsou dražší.

Druhý krok – výběr správných parametrů ET, rozteče a středového otvoru. Také tyto údaje najdete ve velkém technickém průkaze.

Třetí krok – poslední krok je pro nás asi nejzajímavější – jedná se o výběr designu alu kola. Tato volba záleží již čistě na vás. Můžete si zvolit jak tvar paprskové výplně, tak barevné provedení a na výběr máte opravdu mnoho tvarů a barev.

Nicméně je hlavní, abyste mysleli na své bezpečí a nekupovali zimní pneumatiky za tu „nejlepší cenu“, ale hlavně takové, které jsou kvalitní a mají dostatečný dezén.