Co vše můžete dělat v Chorvatsku v zimě

Chorvatsko je pro Evropany, zejména Čechy, jednou z nejoblíbenějších letních dovolenkových destinací, protože ho považují za levnější než Řecko nebo Itálii. Nabízí podobné historické zajímavosti a kulturní události jako posledně jmenované dvě země, ale nenápadnějším způsobem (ačkoli Chorvatsko v posledních letech nepochybně rychle získává na popularitě, zejména u digitálních nomádů).

Navštivte ledopády

Zatímco pláže jsou nejoblíbenějšími destinacemi během léta, turisté mají v zimě k vidění další jedinečná místa. Skvělým příkladem jsou ikonická jezera a vodopády Národního parku Plitvická jezer, které během zimy zamrzají.

Jsou snové a ohromující, stejně jako scéna, kterou byste mohli očekávat v pohádce Ledové království. Národní park Plitvická jezera je otevřený po celý rok a jsou jednou z hlavních chorvatských atrakcí.

Jak je park nádherný (a rušný) v létě, je kouzelný a úžasně klidný v zimě. Návštěva zamrzlého národního parku Plitvická jezera je jednou z nejneuvěřitelnějších věcí, které můžete v Chorvatsku během zimních měsíců podniknout. Autem do Chorvatska můžete vyrazit i v zimě.

Lyžařské středisko Sljeme

Jedno z nejlepších lyžařských středisek v Chorvatsku, lyžařské středisko Sljeme, se nachází na svazích hory Mèdvednica v přírodním parku Mèdvednica. Pouhých 10 km od centra Záhřebu přitahuje místní i turisty. Počasí v Chorvatsku přeje i zimní dovolené.

Hlavní událostí v této oblíbené lyžařské destinaci je každoroční Snow Queen Trophy, soutěž, která je součástí Světového poháru FIS v lyžování a koná se každý leden. Na své si zde přijdou i neprofesionální lyžaři a milovníci zimních sportů. Středisko má tři vleky a pět sjezdovek: Bílá louka, Bílá sjezdovka, Červená sjezdovka (nejtěžší), Zelená sjezdovka a Modrá sjezdovka.

Červená sjezdovka má sedačkovou lanovku a je vybavena i umělým zasněžováním, což prodlužuje lyžařskou sezónu. Na druhou stranu Bílé a Zelené sjezdovky mají vleky. Většina hřišť je mírných a vhodných pro děti a ty, kteří se teprve učí lyžovat. Červené a bílé sjezdovky jsou navíc osvětleny, takže si lyžaři mohou užít i večerní lyžování.

Ubytování si snadno zajistíte prostřednictvím webu ubytovanivchorvatsku.cz.