Jakou nabíječku si vybrat do auta?

Vyrážíte na delší cesty autem a potřebujete telefon udržet pořád při životě? Bez dobře vybrané nabíječky do auta se neobejdete. Přece jenom ve voze nemáte klasickou zásuvku, nabíjet přes rádio je na dlouho a neefektivní.

Nabíječek do auta je na trhu nespočet

Když se vydáte do obchodu a najdete sekci nabíječek na mobil, uvidíte jich tolik, že vám bude přecházet zrak. Nic na tom nemění ani to, že vybíráte konkrétně nabíječku do auta. Pořád jich tam je tolik, že vybrat si tu pravou, může být doslova oříšek.

Sáhnout jen tak po nějaké se nemusí vyplatit, obsluha nabíječky do auta může být složitá, mobil nenabije dle vašich představ, dokonce některé mohou způsobit i další problémy. Na co se zaměřit, abyste si vybrali tu pravou a nejlepší?

Jak nabíječku do auta vybrat?

Řídit se jen podle ceny? V dnešní době naprostý nesmysl. Cena vám toho moc neprozradí, jsou i důležitější parametry.

Nejprve se zajímejte o výstupní proud

Asi ten nejdůležitější parametr, který byste si při výběru nabíječky do auta rozhodně měli pohlídat. Základní nabíječka disponuje výstupním proudem 1 A, což sice pro většinu zařízení stačí, ale pokud máte zařízení s větší spotřebou, nastává problém. Nabíječka nesplní vaše představy ani potřeby, je třeba dát přednost nabíječce s výstupem 2 A.

Víte, že o tom, jaký proud potřebujete, se dozvíte ze štítku zařízení?

Jaký typ nabíječky preferujete?

Dáte přednost klasické USB nabíječce, nebo vsadíte na moderní bezdrátovou nabíječku do auta? Ta funguje jako takový nabíjecí držák, upevnit ji můžete na sklo nebo k ventilační mřížce, případně přilepit na palubní desku.

Kolik výstupů potřebujete?

Některá nabíječka do auta má jen jeden výstup. Většina vám nabídne dva výstupy, některé i tři výstupy. Jenže tady může nastat problém. Výstupní proud se dělí mezi jednotlivé výstupy, což může vést k tomu, že telefon, tablet nebo jiné zařízení nenabijete.

Zaměřte se i na konstrukci

Mnozí z nás si už jistě spílali, co jsme si to pořídili. Není nabíječka jako nabíječka, některá v autě zabere tolik prostoru, že překáží, jiná zase nedrží v zásuvce, vypadává a je spíš k vzteku. Zaměřte se tak i na konstrukční provedení nabíječky.

Chtějte i kabel

Většina z nás se mylně domnívá, že když si koupí nabíječku, bude u ní mít i kabel. Jaké je pak naše překvapení, když v balení chybí? Panikaříme a hledáme, čím ho nahradit.

Nejspíš doma jiný kabel najdeme, což o to, jenže ten třeba nezvládne přenést dostatek proudu a nabíjení telefonu se vleče a vleče a vleče… My si myslíme, že za to může právě nabíječka, přitom je na vině právě ten chybějící kabel. Když si nabíječku vybíráte, chtějte originální kabel k té vaší nabíječce. Ušetříte si spoustu starostí.