Společnost s dobrou adresou

Budujete novou společnost a chcete, aby vypadala skutečně dobře a měla renomé, pak byste jí měli zvolit takovou adresu, která je skutečně sympatická a hlavně takovou, která vám může přinést celou řadu výhod.

Offshore společnost

Pokud takovou společnost chcete jedním z nejlepších řešení pro vás je tzv. offshore společnost. Jedná se o společnost založeno v tzv. daňovém ráji. Historie těchto společností má své kořeny v daleké historii, kdy v Anglii začal prosperovat obchod a vláda začala tamní obchodníky zatěžovat stále vyššími daněmi a poplatky. Proto se někteří z nich přesunuly na ostrovy mimo království a díky tomu se vyhnuli nutnosti odvodů koruně.

Takový systém v podstatě funguje dodnes. Offshore společnosti mají zajímavou adresu v cizině, díky které jsou mimořádně zvýhodněny. Mají jen minimální, popřípadě nulové daňové povinnosti, jejich majitelé jsou chráněny anonymitou a rejstříky jsou kompletně neveřejné.

Fungování takových společností umožňuje hned několik států, které pro ně vytváří takovou jurisdikci, aby pro ně byli co nepřitažlivější. Těmto zemím jde pak především o kapitál, který mohou ony společnosti dané zemi přinést. Mezi takové státy patří například Belize, Seychelská republika, Spojené arabské emiráty a další země.

Společnost s atraktivní zahraniční adresou pak působí na klienty mnohem atraktivněji a lákavěji. Její ekonomika není zatížena žádnými daňovými náklady. Společnost se tak může soustředit na generaci kapitálu a její majitelé mohou být naprosto v klidu díky anonymitě, kterou offshore společnosti daný stát poskytuje.

Ideální společnost

Pro fungování takové společností se nejčastěji zakládá tzv. IBC společnost, tedy Internation Business Company. To je společnost, která je založena dle speciálních zákonů a v praxi pro ně platí trochu jiné zákony než pro místní společnosti. Taková společnost pak disponuje celou řadou výhod.