Reflexní prvky vás zviditelní

Za snížené viditelnosti není pro řidiče nic horšího, než chodec v tmavém oblečení, který se pohybuje po krajnici mimo obec. Pokud jej uvidí na poslední chvíli, nemá šanci zareagovat odpovídajícím způsobem. Když má ovšem chodec na sobě některých z reflexních materiálů, tak tyto odrážejí světlo v úzkém kuželu zpět ke zdroji na vzdálenost až 200 metrů. Za tmy, mlhy či deště vám tak například reflexní pásky na rukávech mohou zachránit život. Vzhledem k množícím se úrazům na našich silnicích byla povinnost nosit reflexní prvky za tmy či mlhy při chůzi mimo obec, nebo i na nedostatečně osvětlené ulici ve městě, dokonce uzákoněna.

Další reflexní prvky

Výrobou nejrůznějších užitečných a velice účinných reflexních prvků se zabývá společnost AB reflex s.r.o. Dodává na trh reflexní prvky pro chodce, pro cyklisty, pro děti, ale například také pro psy. Pokud člověk vede svého čtyřnohého miláčka například ve městě přes přechod pro chodce, může řidič psa bez reflexního obojku snadno přehlédnout. Další ohroženou skupinou jsou cyklisté. Pro ty jsou určeny nejen reflexní pásky nebo reflexní vesty, ale také reflexní kuličky na dráty kol. Běžce mohou při jejich večerním kondičním běhu zviditelnit také reflexní tkaničky v teniskách nebo módní baseballová reflexní čepice.

Dětské reflexní prvky

Postrachem řidičů jsou děti skotačící na chodnících, které mohou kdykoliv nečekaně vstoupit do vozovky. Zvláště když bývá na podzim či v zimě ráno ještě tma, mlha nebo déšť. V takových podmínkách jsou jakékoliv reflexní prvky důležité. Nejúčinnější je dětská reflexní vesta. Ovšem není vůbec na škodu, když mají hlavně malé děti na sobě co nejvíce dalších reflexních prvků, jako jsou reflexní batohy, reflexní čepice, tkaničky do bot nebo i různé reflexní přívěsky na krku. Výrobce AB reflex se snaží vyhovět dětskému vkusu a například zadní stranu reflexních vest opatřuje veselými obrázky. Rovněž reflexní přívěsky jsou ve tvaru medvídka, pejska, motýla, kytičky apd. Jednoduchým reflexním prvkem je také magnetický klip ve tvaru sluníčka.