Nechte se zlákat krásným poloostrovem Istrie

Stále tápete, kde v létě strávit svou dovolenou? Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější destinace k trávení dovolené Čechů a mají k tomu mnoho důvodů. Průzračné Jaderské moře, oblázkové i písčité pláže, krásná příroda, milí lidé a zejména krátká vzdálenost a příznivé ceny jsou největšími lákadly nejen pro Čechy, ale i pro mnoho turistů z ostatních zemí. Chorvatský poloostrov Istrie nabízí nejen to, ale také krásné vápencové krasy, které jsou tvořeny mezozoickými vápenci. Krasy můžete vidět téměř po celém poloostrově. Krásná dovolená levně na vás čeká právě tam.

Co můžete na Istrii zažít?

Břehy poloostrova lemuje čisté a průzračné Jaderské moře, ovšem vnitrozemí poloostrova je vás ohromí krásnými přírodními scenériemi. Pokud se na poloostrov vydáte, ubytujte se v apartmánu, který zcela odpovídá vašim požadavkům. Apartmány Chorvatsko nabízí vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro partu přátel.

Po vyřešení ubytování si zjistěte nejbližší půjčovnu kol a vydejte se poloostrov ne projížďku. Na Istrii je mnoho cyklostezek.

Savudrija

Maják Savudrija patří mezi největší na Istrii a měří 36 metrů. Je to nejstarší maják v celém Jadranu, pochází z roku 1818 a dodnes funguje.

Ekomuzeum Batana

Pokud vás zajímá hostorie poloostrova a jeho místní obyvatele, navštivte istrijské ekomuzeum. Muzeum je dokonce zapsané v rejstříku nejlépe zachovaného nemateriálního dědictví světa Unesco.

Nejmenší město na světě – Hum

Hum obývá pouhých 17 obyvatel, řadí se tak mezi nejmenší města na světě. Projděte si alej hlaholitů. Cestu lemují kamenné památníky, z nichž každý představuje jedno písmeno hlaholice.

Jeskyně

Istrijské jeskyně jsou na prohlídku náročnější, proto si vezměte dobré boty a na prohlídku se vydejte pouze se zkušeným průvodcem. Teplou bundu nepotřebujete, v istrijských vesnicích je teplo. Kromě mnoha ostatních živočichů můžete v jeskyni narazit na tzv. Člověčí rybičku, která žije pouze v těchto jeskyních.

Chorvatský poloostrov Istrie toho nabízí mnohem více, proto jistě nebudete litovat, pokud se něm rozhodnete strávit svou dovolenou.