Kvalitní oblečení pro motoristickou sezónu

Každý motorkář ví, že na motorce je zima a mokro. Proto není radno výběr vhodného motorkářského oblečení podcenit. Kvalitní oblečení nejen zdobí, ale také chrání a to jak pře nepřízní počasí, tak i před nechtěným zraněním.

Kůže nebo textil?

Každý druh materiálu mí své výhody i nevýhody.

Oblečení z kůže je odolnější a pevnější a má lepší přilnavost k tělu. Není vhodné pro praní. Pro jeho údržbu je potřeba používat přípravky určené k péči o kůži. Pokud je kůže vlhká, oblečení nezavěšujte, jinak dojde k vyvěšení. Pro usušení nepoužívejte sluneční paprsky ani jiné zdroje tepla. Po uschnutí je vhodné kůži namazat.

Obleční z textilu je vhodné pro jízdu v terénu nebo při střídání teplot. Je pohodlné, odvádí dokonale pot a odvětrává. V nabídce naleznete více střihů, barev i různých materiálů.

V nabídce však naleznete také kombinaci textilu a kůže. Jedná se o oblečení vyrobené z textilu, které má podobný střih jako kousky kožené, které je doplněno kousky kůží v místech, kde by mohlo dojít, v případě pádu, ke kontaktu s vozovkou.

Pokud přemýšlíte nad tím, kde nakoupit moto oblečení, prohlédněte si e-shop moteam.sk.

Kalhoty s bundou nebo kombinéza?

Opět záleží na tom, čemu dáváte přednost.

Kombinéza je vlastně pevné spojení bundy a kalhot. V případě pádu je bezpečnější, neboť se žádný z dílů neposune, díky čemuž je ochráněna oblast zad a břicha. Také nabízí větší pohodlí v případě jízdy za deště nebo v počasí chladnějším. Při jejím nákupu je potřeba mít na mysli, že musí nejen dokonale padnout, ale také vám musí umožnit pohodlný pohyb.

Pokud si pořídíte kalhoty a bundu, můžete je libovolně kombinovat či dokupovat další modely. Bunda musí být dostatečně dlouhá, aby vám zakryla záda. Velmi oblíbenými modely jsou kvalitní bundy Furygan. Vybírat si můžete z celé řady barevných kombinací.