Zajistěte si výškově stavitelný podvozek

Milujete pohled na vozy, které mají podvozek téměř přilepený na vozovce? Jde o tuningovou úpravu, která každého okamžitě zaujme. Samozřejmě není možné mít podvozek takto nízko neustále, protože byste na českých silnicích brzy vůz odřeli a poškodili. Když si však chcete dát se svým soupeřem závod na rovince, chcete se projet po dálnici, letišti nebo ohromit ostatní na tuningové akci, je krásné posunout podvozek směrem dolů. Samozřejmě nejde jen o vizuální efekt, snížením podvozku se snižuje těžiště vozu a s tím mění se i jízdní vlastnosti vozu. Upraví se tím tuhost vozu a změnu poznáte především tehdy, když budete řezat zatáčky.

Co to vlastně výškově stavitelný podvozek je?

Jde o tuningovou konstrukci, která se skládá z tlumičů, pružin a stavících matek. Díky této konstrukci můžete plynule mechanicky nastavovat výšku vozidla. Pomocí matky se posouvá výška misky pružiny po tlumiči a tím můžete snížit výšku vozu a pak ji zase zvýšit. Je potřeba vědět, že cílem je snížení a ne zvýšení vozu. Když si zajistíte výškově stavitelný podvozek, vaše samotná výchozí výška vozu se mírně sníží, obvykle o cca 30 mm. Následně můžete výšku dále snižovat a to třeba až o 70 mm a více. Hodnota maximálního možného snížení je definována podle certifikací TÜV. U každého podvozku je tedy pevně stanovený rozsah podle konstrukce podvozku a náprav vozidla.

Kde výškově stavitelný podvozek pořídit?

Sportovní pružiny Octavia 2, ale také pružiny, tlumiče či celé sety pro Octavii a další vozy pořídíte ve specializovaném eshopu na tatechnix.cz. Najdete zde jak běžné výškově stavitelné podvozky, tak i DEEP stavitelné podvozky. Takové podvozky jsou dělané pro extrémní snížení vozu a snižují ho až na samotný limit konstrukčních možností. Inspirujte se širokou nabídkou eshopu, který nabízí kompletní vybavení nejen pro snížení podvozku, ale také díly pro motor, výfukovou soustavu a mnoho dalšího. Najdete zde pouze značkový sortiment té nejvyšší kvality, od kterého můžete očekávat ty nejlepší vlastnosti.