Výhody turbodmychadla

Pojem turbodmychadlo je spojen s automobily a patrně nejvíce s automobilovým sportem. V podstatě se jedná o dmychadlo poháněné výfukovými plyny, které se skládá ze dvou hlavních částí, a to turbínové a dmychadlové. Dmychadlo stlačuje vzduch vstupující do motoru a výrazně tak zvyšuje jeho objemovou účinnost oproti klasickému nepřeplňovanému motoru. Turbodmychadlo je možné instalovat jak do vznětových, tak do zážehových motorů.

Kde je možné turbodmychadlo koupit?

Z pestrého sortimentu turbodmychadel pro osobní automobily a dodávky si můžete vybírat u společnosti TurboExpert24. Tato firma turbodmychadla nejen prodává, ale také je regeneruje a provádí jejich servis. Díky více než 20 tisícům turbodmychadel, které má na skladě, může uspokojit každého zákazníka v co možná nejkratší době.

Regenerace turbodmychadel

Firma TurboExpert24 provádí regeneraci turbodmychadel na špičkových strojích a za použití dílů nejvyšší světové kvality. To je důvodem, že se vyplatí dát přednost regenerovanému turbodmychadlu přes zcela novým. Zákazník ušetří na nákladech až 70% a přitom má regenerované turbodmychadlo úplně stejné parametry jako nové. Vlastní regenerace turbodmychadla spočívá zejména ve vyvažování jeho rotoru na vyvažovacím stroji značky Schenck. Dalším úkonem je nastavení proměnných geometrií VNT/VTG na stroji VISCOM Automotive GmbH a výměna těsnění West Gate.

V čem spočívá efekt turbodmychadla?

Montáž turbodmychadla ke spalovacímu motoru, vznětovému i zážehovému, přináší nejen větší výkon motoru, ale i větší potěšení z jízdy. Turbo, jak se dnes zkráceně říká, se stalo jedním z neodmyslitelných prvků motorů nové generace. Princip jeho práce spočívá ve využívání kinetické energie výfukových plynů k dodání většího podílu vzduchu do spalovacího prostoru. Zároveň je turbodmychadlo přínosem i pro životní prostředí, neboť se do ovzduší dostává mnohem méně škodlivin obsažených ve výfukových plynech.