Vybavení, které by v žádné garáži nemělo chybět

Mít garáž je v dnešní době velkou výhodou, ovšem řada řidičů nemá garáž dostatečně vybavenou. Je to místo, které je jako dělané pro úpravy a údržbu vozu, samozřejmě záleží na velikosti garáže. Dokonce i nezkušeným řidičům se někdy stane, že musí řešit závady, které by měli zvládnout svépomocí, aniž by se museli obracet na autoservis, například jako je výměna kola či nahuštění pneumatiky.

Na jaké vybavení nezapomínat?

Nejvíce užitku mají kvalitní kompresory. Pokud disponujete pumpičkou, zbytečně si přiděláváte práci a navíc nebudete mít vždy jistotu, jestli jste pneumatiku nafoukli dostatečně. Kompresory jsou v dnešní době velmi levné, můžete mít velké kompresory, které budete mít uložené v garáži a zajistí rychlé nahuštění, ale i praktické malé kompresory, které můžete neustále vozit s sebou ve voze. Tlak v pneumatikách je vhodné pravidelně měřit a pokud je nějaká pneumatika nedostatečně nahuštěná, je dobré to napravit. Někteří řidiči kontrolují tlak v pneumatikách na benzínce, ale vlastní kompresor je velkou výhodou, není to velká investice a umožní vám nahustit pneumatiky kdykoliv budete potřebovat. Kompresory oceníte i tehdy, pokud rádi jezdíte na kole, můžete snadno dofouknout duše v kolech pro celou rodinu během pár chvilek.

 

Dalším důležitým vybavením motoristů jsou nabíječky akumulátorů a startovací kabely. Obzvláště v zimním období nebo po dlouhém nepoužívání se může stát, že je autobaterie nedostatečně nabitá a vy nemůžete nastartovat. To je velký problém a nejlepší možností je pořídit si nabíječku, se kterou svou autobaterii spolehlivě nabijete. Dnešní nabíječky jsou velmi pokročilé, často mají ochranu proti zkratu a budete s nimi vědět, kdy už je autobaterie dostatečně nabitá. Nikdy nekupujte nabíječky od neznámých značek nebo nespolehlivých prodejců, tento sortiment se vyplatí pořídit ve specializovaném eshopu Svarecky-obchod.cz, kde máte záruku kvalitního zboží za skvělé ceny.