Rady pro ty, kteří plánují koupit ojeté vozidlo

Ne každý má finance na to, aby si kupoval nové auto. Kupování nového auta je značně nevýhodné, když je trh plný kvalitních ojetých vozů za skvělé ceny. Ačkoliv je nákup ojetých vozů výhodný, přináší určitá rizika. Snad největším rizikem jsou skryté vady a skutečnost, že o daném voze nevíme všechno. V inzerátu může vůz vypadat skvěle, ale jaká je skutečnost?

Jak zjistit kompletní historii vozu?

Existuje snadný způsob, jak zjistit kompletní historii vozu, který si chcete koupit. Historii vozu zjistíte prostřednictvím portálu www.checkcardna.com. Ke zjištění historie vám stačí znát identifikační číslo vozidla, či také VIN číslo (Vehicle identification number). Toto číslo je na štítku trvale připevněném ke karoserii vozu nebo vyražené do karosérie samotné. Tvoří ho 17 písmen a číslic. Pokud je prodejce vozu poctivý a nemá co skrývat, VIN číslo vám sdělí, vy ho následně můžete zadat přímo na webu a poté se vám zobrazí kompletní historie daného vozu.

Zobrazí se vám, jestli má vůz nějaké záznamy o krádežích. To je velmi důležitá informace, protože by si zajisté nikdo nechtěl kupovat kradený vůz.

Zobrazí se vám připomínky a nevýhody u daného typu vozu, třeba poruchy motoru, těsnění a další. Důležitou informací jsou nehody, na webu snadno zjistíte, jestli byl v minulosti vůz bouraný. Často lze koupit auto, které vypadá bezvadně, ale ve skutečnosti má za sebou nehody. Dozvíte se také skutečný počet najetých kilometrů na tachometru. Někteří prodejci vás možná budou chtít oklamat tím, že tachometr stočí, ale zde si můžete prohlédnout skutečnost. Také zjistíte předchozí fakta o prodeji vozu. Někdy může prodejce tvrdit, že je jeho prvním majitelem, ale díky webu můžete zjistit, že to tak není.

Seznam zobrazených informací je opravdu obrovský. Pokud jste se doposud báli nakupovat ojeté vozy, díky portálu Checkcardna.com už se toho být nemusíte, vždy si stačí předem vůz ověřit přes VIN číslo a budete vědět, jestli se informace od prodávajícího shodují a jestli prodejní cena odpovídá.