Proč se nyní vyplatí investovat do zlatých mincí?

Pokud chcete investovat do zlata, udělali jste moudré rozhodnutí. Peníze uložené na bankovním účtu pouze ztrácí na hodnotě vlivem inflace a nejlepší ochranou je uložit je do zlata. Mnoho lidí nakupuje investiční zlaté slitky a vůbec nepomyslí na možnost investovat do zlatých mincí. V současné době je na trhu velký nedostatek zlatých a stříbrných zlatých slitků. Může za to zejména koronavirová pandemie, která donutila vládu na téměř 2 měsíce uzavřít největší švýcarské rafinérie, které pokrývají třetinu světové produkce zlata. Jelikož žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, tak je nejen v Čechách, ale i v zahraničí, velký zájem o investiční mince.

Nákup investičních mincí

Když chcete nakoupit investiční mince, měli byste vybrat nejprve, které jsou nejvhodnější. Mezi nejlepší možné volby patří vídeňské zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Neplatíte zde žádné peníze za přidanou sběratelskou hodnotu (jako je tomu u numismatických mincí), mince se prodávají za cenu zlata. Dokonce jsou trochu výhodnější než nákup zlatých švýcarských slitků. Jednu minci pořídíte i do 5 tisíc korun, takže je cenově dostupná pro každého. Důvodem, proč vybrat právě tyto mince, je i jejich popularita, jsou známé po celém světě a prodáte je prakticky kdekoliv.

Jaké místo zvolit pro nákup

V České republice je mnoho překupníků, obchodníků i firem poskytujících zlaté mince i slitky, většina má však vysoké a pevné ceny, ve kterých je často započítaná i provize. Nejvýhodnějším místem pro nákup zlatých mincí je Obecní dům v Praze. Je zde český specialista na prodej i nákup investičních kovů od předních světových rafinérií, firma Zlaté mince numismatika. Na trhu je téměř 20 let, nemá pevné ceny, ale řídí se aktuálním kurzem. Kromě mincí Wiener Philharmoniker zde nakoupíte i další populární mince, od australských až po kanadské.