Proč je čištění DPF filtru tak důležité?

Dieselové motory mají své výhody i nevýhody, nevýhodou je skutečnost, že diesel produkuje mnohem více pevných částic sazí. Ty jsou pro člověka i životní prostředí nebezpečné, proto se používá účinná ochrana, která tyto částice zachytí, jde o DPF filtr. Jde o mechanický filtr, který se nachází v blízkosti motoru, zachycuje drobné částice z paliva a oleje.

Dříve nebo později se tento filtr zanese nečistotami. Následní řídící jednotka upraví chod motoru tak, aby se zvýšila teplota výfukových plynů a zachycené částice ve filtru se vypálily. Obvykle je zapotřebí aktivní regenerace DPF filtru, k němu je však zapotřebí součinnost řidiče. Nevíte, jak spustit regeneraci DPF? Je zapotřebí zhruba čtvrt hodiny plynulé jízdy ve středních otáčkách se zařazeným vyšším rychlostním stupněm. Tento styl jízdy není vždy možné přizpůsobit a pokud se aktivní regenerace DPF filtru nedodržuje, může se filtr zcela zanést, to vede ke ztrátě výkonnosti nebo dokonce i zničení motoru vozidla.

Profesionální čištění DPF filtru

Pokud je aktivní regenerace neúčinná, je nutné použít správné metody k jeho vyčištění, může jít o vyčištění za pomoci aditiv, která se nalejí společně s palivem do nádrže, může jít o čištění ultrazvukem nebo také pomocí čištění horkým vzduchem. Pokud se v čištění DPF filtru nevyznáte, vždy je vhodné vyhledat odbornou pomoc, která vám zajistí profesionální repas DPF filtru. Obraťte se nejlépe na Dpfpro.sk, kde nabízí služby, které vám filtr kvalitně a spolehlivě vyčistí, tato služba není drahá a zajistí vám, že budete mít jistotu, že si zbytečně nepoškodíte motor vašeho vozidla.

Pokud vám svítí kontrolka filtru pevných částic, neprošli jste přes emisní kontrolu nebo máte slabší výkon vozu, tak vám zajistí profesionální strojové čištění DPF/FAP filtrů. Dokonce dostanete k vyčištění filtru i přesné naměřené hodnoty a před čištění a po něm.