Proč dát přednost dodávce před osobním autem

Auta jsou skvělý způsob, jak cestovat, ale nejsou vždy tou nejpraktičtější možností. Pokud máte velkou rodinu, firmu, kde často převážíte nářadí, nebo si užíváte výletů a pobytů, dodávka vám může nabídnout flexibilitu, po které toužíte.

Vlastnit dodávku vám určitě nabízí mnohem větší svobodu. Ať už je vaše vášeň pro outdoorové sporty, jako je jízda na kajaku, jízda na kole, víkendové kempování nebo dokonce koníčky jako rybaření, dodávka vám poskytne prostor, který potřebujete. Existuje velké množství druhů dodávek, které splní i náročné požadavky v soukromém i pracovním či řemeslném životě.

Na co si dát pozor při výběru dodávky

Pokud jste si již koupili auto, nákup dodávky by se neměl příliš lišit. Začněte svým rozpočtem a rozhodněte se, na co chcete dodávku. To vám řekne, jakou velikost dodávky potřebujete a zda je nejlepší využít prodej dodávky nové nebo z druhé ruky. Úspora paliva, pojištění dodávky a údržba musí být rovněž zohledněna v rámci vašeho rozpočtu.
Pokud kupujete ojetý vůz, ujistěte se, že si vyzkoušíte, zda je v dobrém stavu a zda je cena fér. Náklady na pojištění a velikosti motoru .
Nákup dodávky:

  • Jak budete svoji dodávku používat – to vám pomůže najít správný model pro vaše potřeby
  • Pojištění – velikost motoru a hmotnost ovlivňuje výši pojistného
  • Přístup k dodávce – potřebujete přístup zezadu nebo z boku?

Stačí k řízení dodávky řidičský průkaz B

K řízení většiny dodávek není potřeba dodělávat ŘP skupiny C (lze udělat až ve 21 letech). Pokud vámi vybraná dodávka je do 3500 kg, postačí ŘP B. Ve chvíli, kdy dodávka nebo váží více, je již nástup do autoškoly nutný. Pokud použijete přívěs nebo valník s plachtou 3 5 t, řidičský průkaz skupiny B již nestačí.

Ujistěte se, že máte správný řidičský průkaz, jinak vám hrozí vysoká pokuta nebo odebrání bodů.