Potřebujete řezat závity?

Jestliže potřebujete dělat závity, neobejdete se bez profesionálního příslušenství, které je k tomu potřeba. K vytváření závitů se používá závitník, ten slouží k ručnímu i strojnímu řezání vnitřních závitů ve válcových otvorech. Závitníky mají své specifikace, disponují břity pomocí několika drážek. Při vytváření závitu vznikají třísky, které jsou odváděny pryč. Samozřejmostí závitníku je vysoká tvrdost, aby se při vytváření závitu nepoškodil a mohl spolehlivě vytvořit závit v daném materiálu.

Kde závitníky pořídit

Kvalitní závitníky pořídíte ve specializovaném internetovém obchodě zavitniky.sk. Nabízí opravdu široký sortiment závitníků, které zahrnují, z hlediska materiálu, kobaltové závitníky, HSS závitníky, HSSE-PM závitníky a tvrdokovové závitníky. Závitníky se nepoužívají samotné, ale je potřeba je během řezání mazat mazivem, ideální volbou je mazací olej Terebor nebo pasta Climtap, což vede k prodloužení životnosti závitníku. Nabízí se vám strojní závitníky, tvářecí závitníky, dále závitníky ruční, dlouhé, ale také vrtáky na zalomené závitníky.

Kromě vnitřních závitů se řežou i vnější závity, pro ně se využívají závitová očka. Dokonce i závitová očka jsou samozřejmou součástí eshopu. najdete zde vysoce kvalitní závitová očka FANAR, která zahrnují produkty na metrické i palcové závity. Očka jsou vyrobena z vysoce kvalitní HSS a HSSE oceli. Vybrat si můžete tato očka: M, MF metrická jemná, G, UNC a UNF. Eshop zavitniky.sk je velmi přehledný a rychle zde najdete to, co hledáte, kromě zmíněného sortimentu třeba také vrtáky, frézy, měřidla a mnoho dalšího.