Oživení sexuálního života – může zachránit vztah!

Možná je to jen rychlou dobou, lidé na sebe nemají dostatek času, pořád se za něčím ženou – lepší auto, lepší práce, postavení, víc peněz, nový dům, televize, dovolené v luxusu a tím se, bohužel, často vytrácí doba, kterou páry, ale i celé rodiny tráví pospolu. Nemít čas na děti, partnera, být neustále ve stresu, nechat život a partnerský vztah upadnout do stereotypního módu, ve kterém už vše funguje tak nějak na autopilota, ale bez vášně, zábavy, komunikace. Jednomu z partnerů začne něco chybět, a když si nerozumí už ani po té sexuální stránce, je to cesta, jak vztah poslat k vodě.

Honba za vším lepším

„Klasickým příkladem jsme já a můj manžel. Brali jsme se mladí, oba měli práci, kde se dalo posouvat na pracovním žebříčku, ale do toho přišlo první těhotenství a hned za ním druhé. Počítali jsme, že budou děti dvě. Zůstala jsem s nimi na mateřské a manžel se snažil, aby v práci postupoval, jak nejrychleji to šlo. Čím byl výš, tím větší peníze domů nosil, ale také často pracoval od rána do večera. Když přišel, chtěl jídlo a svatý klid, jak říkával. Já s dětmi doma, chtěla jsem jít ven, když nám tchyně pohlídala, ale manžel ne. Začali jsme upadat do stereotypu. A neviděli to“ popisuje paní Livie.

„Občas jsem manžela chtěla překvapit, koupila si erotické prádlo, ale taky náš sex se smrsknul na jeden den v týdnu, rychle to odbít a jít spát. Když jsem nastoupila do práce a začal mě přitahovat kolega, rychle jsem si uvědomila, že manželství musím zachránit. Promluvili jsme si, trochu křičeli, vyčítali, ale víc poslouchali. Oživili jsme společné večery, schůzky a časem se zlepšit taky sex. Tam jsme si vzájemně svěřili své představy. Vyzkoušeli jsme vibrátor, teď se chystáme na Venušiny kuličky“ uzavírá s úsměvem paní Livie.