Ochranné pracovní pomůcky tvoří nedílnou součást výbavy některých pracovních pozic

Ochrana zdraví pracujících během pracovního procesu je povinností každého zaměstnavatele. Některá pracovní povolání vyžadují specifické ochranné pracovní pomůcky. Slouží především jako ochrana zdraví zaměstnanců proti rizikům, která se objevují během výkonu jejich pracovní náplně. Do této kategorie spadá celá řada prostředků a pomůcek, některé jsou obecnějšího, jiné specifického, charakteru. Jejich výběr záleží na riziku, které by se mohlo, při výkonu práce, objevit.

Druhy ochranných pracovních pomůcek

Ochranných pracovních pomůcek je velké množství. Mají za úkol chránit různé části našeho těla. Může to být ochrana proti prachu, ostrým předmětům, hluku nebo třeba škodlivým látkám toxického charakteru. Tyto pomůcky musí splňovat dané náležitosti a musí být, proti rizikům, účinné. Je důležité aby byly vhodně zvoleny tak, aby odpovídaly podmínkám pracoviště, ve kterých budou využívány. Kromě toho musí splňovat zdravotní a ergonomické požadavky pracovníků, kteří je budou využívat. Pokud se jedná o oblečení nebo obuv, měly by být uzpůsobeny velikostí zaměstnanců.

Mezi nejčastější ochranné pracovní pomůcky patří pracovní rukavice, obuv a oděvy, reflexní vesty nebo další druhy reflexního oblečení, ochranné přilby a brýle nebo sluchátka určená do provozu s velkým hlukem.

Společnost Repa.cz

Společnost Repa.cz nabízí různé druhy pracovních ochranných pomůcek. Portfolio je opravdu široké. V nabídce naleznete zástěry, rukávníky nebo kamaše vhodné pro svářeče, zástěry určené pro kováře, nákoleníky, podložky, brašny, zápěstníky, řemínky a řadu dalších. Také je možno si objednat i další speciální pomůcky vyráběné z přírodní usně. Samozřejmostí je obuv Prestige. Jedná se o kompletní sortiment obuvi určené pro různé aktivity. Obuv se vyrábí na Zlínsku, kde je její tradice velmi dlouhá.