Objevte kouzlo litých kol

Když kolem vás projede vůz s krásnými litými koly, jistě se za ním rádi otočíte. Litá kola jsou opravdu lákavá na pohled. Dají se pořídit litá kola s úchvatným designem a navíc i v různých barvách. Nejsou jen doménou sportovních vozů, stále více běžných řidičů je bere jako samozřejmost a to nejen proto, aby jejich vůz vypadal lépe, ale proto, že vám přinesou řadu výhod, které jako motorista jistě oceníte.

Proč litá kola pořídit

Zmínili jsme vzhled, ten je nespornou výhodou. Plechové disky nikoho neohromí a když se vám z kola uloupnou plastové poklice, bude váš vůz jen pro ostudu. Litá kola jsou velmi výrazným prvkem, který nejde přehlédnou a vůz s nimi vypadá podstatně lépe, jak nový, tak i starý.

Nyní k lepším jízdním vlastnostem, ty jsou dány zejména materiálem, ze kterého jsou litá kola vyrobena, obvykle jde o slitinu hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. Tato slitina je odolná proti korozi, velmi lehká, pevná a snadno odolá mechanickému poškození. Zapomeňte na poklice, alu kola mají fascinující vzhled. Umožní vám lepší akceleraci, vyšší dynamiku jízdy a nízká hmotnost kol zajistí i nižší spotřebu, takže se vám vlastně bude investice do těchto kol postupně vracet. Litá kola mnohem lépe odvádějí teplo od pneumatik a od brzd. Snadno se také udržují, nemusíte je drhnout, stačí vám mýdlová voda a hadr, aby vypadala vždy jako nová. Jsou k dispozici v mnoha provedeních, takže si i ti nejnáročnější motoristé snadno vyberou design a barvu, která bude nejlépe pasovat k jejich vozu.

Nákup litých kol

Není lepší místo, než specializovaný eshop aaaalu.cz, kde najdete kola za velmi nízké ceny a zejména je můžete snadno vybrat svépomocí díky šikovnému konfigurátoru. Výběr je široký a pravděpodobně vás zaujme více modelů litých kol, takže nebudete vědět, které pořídit dříve. Pořídit můžete i celé komplety.