Moderní ploty jako nezbytná součást domu

Pokud hledáte vhodný plot pro vaši zahradu, nebo jiný pozemek, pak máte na výběr hned z několika možností. Pojďme se podívat, na výhody jednotlivých plotů a materiálů, ze kterých jsou vyráběny.

Dřevěné ploty

Dřevěný plot přináší především příjemný estetický dojem, kdy je plot v harmonii s okolní přírodou. Navíc takové ploty mohou zajistit co největší soukromí, protože mohou zcela zamezit vizuálnímu kontaktu osob stojících před plotem do zahrady. Jejich nevýhodou je však nízká životnost, jelikož dřevo trpí v nepříznivém počasí a musí být často ošetřováno speciálními nátěry.

Pletiva

Pletivo je evergreen českých zahrádkářů. Je levné, poměrně odolné, ovšem jeho efektivita pokulhává. Jedná se o snadno zdolatelnou překážku, která navíc nedokáže zamezit vizuálnímu kontaktu s okolím, pokud není vybavená speciální fólií.

Kovové ploty

Kovové ploty jsou jednou z nejlepších voleb, jelikož jsou odolné, díky kvalitním povrchovým úpravám téměř nepodléhají korozi a jsou bezúdržbové. Kovový plot je navíc pevný a není snadné jej překonat. Navíc jsou dnes vyráběny v celé řadě zajímavých designů, ze kterých si vybere každý. Přesvědčit se o tom můžete na moderní ploty kovové fotogalerie.

Kamenné a betonové ploty

Kamenné a betonové ploty jsou jedny z nejodolnějších možných variant oplocení, pro kterou se můžete rozhodnout. Čistě kamenné ploty splynou s okolní přírodou, ovšem mohou působit poněkud těžce a robustně. Navíc je zde také jejich vysoká pořizovací cena, která rozhodně není zanedbatelným prvkem. Betonové ploty mají cenovku zajímavější, ovšem jejich problémem je masa, ve které je plot zhotoven, která nemusí být na oko příliš přitažlivá a která do okolního krajinného rázu zapadne jen velmi těžko.

Naším tipem tak jsou rozhodně kovové ploty, které jsou odolné, mají atraktivní cenovku a zároveň působí moderně a jsou efektivní.