Jak vylepšit svůj automobil?

Zub času se nepodepisuje pouze na vozech, ale také na automobilech. Po čase, zejména když svůj vůz využíváte denně, jsou na něm znatelné roky a ujeté kilometry. Na nové auto sice není, ale existují možnosti, jak svůj automobil vylepšit.

Funkční ozdoba blatníků

Plastové lemy blatníku se objevují snad u všech druhů aut, u těch luxusních i u těch „levnějších“. Ačkoliv je každý typ vozu originál, tento prvek mají téměř všechny vozy společný. Všechny vozy mají podběhy kol ohraničeny plochými lemy.

Kdysi měla auta lem zakulacený, první plochý lem jste mohli pozorovat již u českého Favorita. Do zakulacených dílů se často dostávalo bláto, které způsobovalo korozi. Plechový díl by zvýšil o mnoho hmotnost auta, proto s postupem času vyvinul plochý lem blatníku. Kromě toho, plochý lem, vypadá na automobilu o hodně lépe.

Lemy kolem blatníku zlepšují aerodynamiku celého auta, zachytí špínu, která se odráží od pneumatik. Někteří lidé je využívají k zabudování senzor a kamer.

Praktické boční rámy

Při výběru bočních rámů je dobré si ujasnit, co od nich očekáváte. Boční nášlapy se používají především u off roadů. Jejich hlavním úkol je chránit auto před poškozením. Lidé je také často využívají k pohodlnějšímu nastupování. Díky bočním nášlapům se „zlepší“ vzhled vozidla. Začne vypadat luxusněji a elegantněji.

Tišší jízda

Deflektory, často nazývané jako ofuky, se umisťují především k místu řidiče a spolujezdce vpředu. Ofuky oken snižují průvan, proto se jízda stává mnohem tišší při otevřeným oknu. Menší hluk řidiči oceňují především při rychlé jízdě.

Kam pro kvalitní doplňky?

Na webu vtvauto.cz objevíte nejen výše zmiňované autodoplňky, ale mnohem více. Vybírejte z nabídky autokoberců, poklic, potahů, krytů nárazníků, ochranných rámů, zimních clon, ale také výbavy do kamiónů a mnoho dalšího.