Jak si najít lepší zaměstnání

Zase jste nedostali přidáno, jak si zasloužíte? Chodíte do práce frustrovaní, pracovní doba se neuvěřitelně táhne a nedočkavě vyhlížíte pauzu na oběd nebo konec pracovní doby? Práce ve které jste velice nespokojeni se odráží i v soukromém životě. Změňte svůj život a najděte si práci, která vám bude přinášet uspokojení, šéf nebude po vás šlapat a za nadstandardní výkony budete náležitě odměněni. Způsobů, jak si najít práci existuje několik.

Základem je životopis

Než se vydáte oslovovat potencionální zaměstnavatele, připravte si strukturovaný životopis (CV). Na internetu naleznete mnoho návodů, jak ho správně sepsat. Zkontrolujte správnost všech svých údajů.

Využijte pracovní portály

Nejsnadnější způsob, jak si prohlédnout pracovní nabídky je využití pracovních portálů jakým je hitprace.cz. Vše máte přehledně srovnané v kategoriích a při vyhledávání můžete použít jednoduchý a rychlý filtr. Hledáte nabídka práce Ostrava? Pokud zadáte město do filtru, zobrazí se vám nabídky práce pouze z daného města. Vyhnete se případnému dojíždění.

Poptejte se u známých

Další možností, jak si najít nové zaměstnání je poptání u svých přátel, známých, rodiny, bývalých kolegů, kteří také odešli za lepším. Můžete využít také sociální sítě, ale dejte si pozor, aby si příspěvek nepřečetl váš současný zaměstnavatel nebo mu o někom neřekl některý z vašich kolegů.

Obejděte společnosti v okolí

Zajímá vás nabídka práce Plzeň? Dalším ze způsobů, jak si najít práci je obejít firmy, které mají pracovní pozice o které máte zájem a ponechat jim svůj vytištěný životopis. Tento způsob se v dnešní době již příliš nevyužívá, zejména u velkých firem, které upřednostňují elektronickou podobu životopisu a motivačního dopisu. Pokud máte v okolí malé firmy, které ještě nemají webové stránky, můžete zkusit i tento způsob hledání nového zaměstnání.