Jak kvalitně zabezpečit vozidlo? Máme pro vás 3 tipy

Nechcete přijít o svého čtyřnohého miláčka? Pak pro vás máme tři tipy, díky nimž dokonola ochráníte vaše vozidlo.

Zloději číhají na každém rohu. Jestliže si tedy nebudete dávat opravdový pozor, jednoho dne se může stát, že o vašeho miláčka na čtyřech kolech přijdete. Nebo minimálně o vybavení, které se uvnitř vašeho auta nachází. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak můžete zvýšit zabezpečení auta i vy. Jednoduše a bez vysokých investic.

Skrytý spínač

Pro zabezpečení vozidla je poměrně účinný skrytý spínač. Jde o zabezpečení na hranici mechanického a elektronického způsobu. A funguje na tom principu, že před nastartováním automobilu ho budete muset zmáčknout. To znamená, že bez jeho zmáčknutí vaše vozidlo nenastartuje. Skrytý spínač je totiž napojen na napájení benzinového čerpadla, případně na samotný startér. Tímto způsobem tak může efektivně zabránit krádeži a ochránit nejen vaše auto, ale také další majetek, který v něm necháte.

Mechanické zabezpečení

Chcete ještě více ušetřit. Zabezpečení aut s pomocí mechanického pomocníka je poté spřávným řešením i pro vás. Tento způsob vás sice neochrání úplně na 100 %, ale alespoň ztíže zloději práci. Největší výhodou tohoto bezpečnostního prvku je především fakt, že je levný. A hlavně je na první pohled vidět. Proto může celou řadu zlodějů odradit už na první pohled. Obzvlášť pokud poblíž stojí jiné auto, viditelně nezabezpečené.

Satelitní vyhledávání

Přeskočme od levného zabezpečení vozu k něčemu dražšímu. Jestliže vám na vašem vozidle opravdu záleží, pak je jedním z nejlepších způsobů zabezpečení právě satelitní vyhledávací systém. Nejlepší varianty kombinují více zabezpečovacích systémů dohromady. Díky tomu bude možné vaše auto nejen vystopovat, ale případně zabránit další manipulaci. Jestliže tedy chcete mít maximální jistotu, pak je satelitní vyhledávání jako dělané na míru právě vašemu autu.