Doplňky na motorku, které zároveň mohou pomoci bezpečné jízdě

Můžete být, jakkoliv zkušení jezdci, ale vždycky musíte mít na paměti fakt, že je motorka jedním z těch nejopojnějších, ale zároveň i nejnebezpečnějších dopravních prostředků. Ať už se věnujete spíše silniční jízdě, nebo milujete blbnutí v drsném terénu, tak byste měli myslet na vaše bezpečí.

U adekvátní ochrany jako je helma, páteřák a další podobné věci, můžete ale zvýšit svoji bezpečnost i tím, že vybavíte motorku různými doplňky. Ty byste možná na motorku dali tak i tak, ale nemusíte si uvědomit, jak velký přesah mají do bezpečnosti.

Kryty páček jsou více, než jen designový prvek

Kryty páček jsou standardním vybavením především u terénních motorek. Pokud milujete enduro, trial a další podobné kategorie, měly by být kryty páček automatickou výbavou. Hlavní myšlenka pochopitelně spočívá v tom, aby byly páčky ochráněny před devastací v případě havárie či pádu. Není to ale jediný dopad. Kvalitní kryty páček mohou zabránit i nepříjemnému zranění v moment, kdy letíte „přes řídítka“ nebo v případě, kdy odražené kameny mohou nepříjemně zasáhnout klouby ruky.

Tip pro vás: Auto kompresor pro osobní automobily, motocykly. Jednoduchá obsluha. Najdete na Ynaradi.cz

Speciální pádové protektory

Pádové protektory jsou další komponentou, která může pomoci v případě, kdy dojde ke krajním situacím. Jednou z těch funkcí, na které jsou určeny, je pochopitelně ochránění citlivých míst motorky před zničením. Protektory většinou nemusí pád přežít, ale pod nimi zůstává motorka netknutá. Mimo toho je ale potřeba zmínit, že mnohé pádové protektory mohou dokonce i pomoci jezdcům v krajní situaci. Mohou například zabránit tomu, aby se jezdec popálil o některé z ostrých nebo žhavých částí motorky.

Tankpady na rám a nádrž motorky

Tento doplněk o něco více naopak využijí silniční motoristé nežli milovníci terénu. Jedná se o víceméně jednoduché nalepovací plochy, které ale mají jednu nepostradatelnou funkci. Dávají se na rám motorky tam, kde má jezdec kontaktní plochu s motorkou. Vyloženě tankpady na nádrž například pokrývají část stehen a třísel. Jsou extrémně důležité v moment, kdy se na motorce nakláníme do prudších zatáček. Protiskluzové plochy totiž pomohou tomu, že zůstane jezdec bezpečně sedět ve stabilní poloze.