Dá se opravit řídící jednotka?

Porouchala se vaše řídící jednotka? Jde o jednu z nejdůležitějších částí všech moderních vozů. Řídící jednotky jsou malé počítače, které řídí fungování celého vašeho vozu. V dnešních vozech je obrovské množství elektroniky a kilometry kabelových svazků, bez řídící jednotky by vůz zkrátka pracovat nemohl.

Bez řídící jednotky by vůz nefungoval

V každé řídící jednotce je mikroprocesor s pamětí, daty a programem, tento mikroprocesor neustále zpracovává mnoho signálů z motoru a řídí všechny jeho funkce, od vstřikování paliva až po řízení emisí. Řídící jednotka se nejčastěji poškodí při autonehodě. V některých případech ji lze opravit, někdy je nutná i její výměna. Pokud k poškození řídící jednotky dojde, je nejlepší volbou obrátit se na specializovanou firmu na mte.sk, která se na tento druh závad zaměřuje. Samozřejmostí je zde i diagnostika řídících jednotek.

Specialisté dokáží přehrát jednu řídící jednotku do jiné, od dat imobilizéru až po kompletní software pro řízení motoru. Společnost umí dělat precizní klonování řídících jednotek i jejich kódování. Kódování je přizpůsobování řídící jednotky k vozidlu a jeho výbavě, umožní doladění jednotky na míru k jednotlivým systémů a funkcím vašeho vozu. Mezi časté úpravy u řídících jednotek patří například deaktivace signalizace zapnutých bezpečnostních pásů, kódování přizpůsobení telefonu a handsfree, aktivace denního svícení aj. Pokud máte o jakékoliv služby zájem, neváhejte společnost nezávazně kontaktovat.

Řídící jednotka ABS

Řídící jednotka ABS se může také porouchat, funkce ABS zajišťuje, aby při brzdění nedošlo k blokování kol a ztrátě kontroly nad autem. Pokud řídící jednotka ABS nekomunikuje s vozidlem, se snímači nebo zkrátka občas nefunguje, je potřeba tento problém s řídící jednotkou ABS řešit. Kontrola ABS je obvykle součástí systému ESP, jde o elektronický stabilizační systém, který se stará o bezpečné chování vozu v kritických situacích. Na mte.sk si můžete zajistit i kvalitní a spolehlivou opravu ESP.