Vozy, které koupíte za méně jak 200 tisíc korun

Pokud bychom se podívali na nabídku tuzemského trhu před pěti lety, bylo zde možné nalézt hned dvacet modelů, jejichž cenovka nepřesáhla 200 tisíc korun. Dnes je tato situace však zcela jiná. Pod tuto částku se vejdou jen tři modely.

Dacia Logan

Logan je dlouhodobě velice oblíbeným modelem na českém trhu a jeho nízká cenovka na tom má lví podíl. Startuje na 189 tisících korun. Za ty dostanete čtveřici airbagů, denní LED svícení, či asistenta řízení. Pozici nejlevnějšího vozu na trhu si automobil drží již neuvěřitelných šest let a posledních pět let se jeho cena vůbec nemění.

Dacia Sandero

Za nejlevnější verzi Sandera zaplatíte 196 tisíc. Za ně dostanete čtyři airbagy, asistenta řízení, denní LED svícení a to je vše. Můžete se však samozřejmě rozhodnout pro dražší varianty, u kterých již naleznete mlhovky, lakované nárazníky, rádio, centrální zámky vozu, či elektricky ovládaná okna. Klimatizace strojí 10 tisíc korun. I přes nízkou výbavu je Dacia třetím nejprodávanějším vozem v ČR.

Škoda Citigo

Zástupce tuzemského výrobce startuje svou cenu na 197 tisících. Za ně je dostupná třídveřová verze s výbavou Active. V ní nenajdete ani rádio, ani palubní počítač. Za příplatek, ale můžete mít mlhovky, přehrávač či dálkový centrál. Vůz není tak malý jak by se mohlo na první pohled zdát a za tu částku se rozhodně vyplatí.