Renault si myslí na Fiat a rád by bližší spolupráci s Nissanem

Renault měl zájem o Fiat již v minulosti, kdy ovšem celý kontrakt nakonec neposvětila francouzská vláda.

Renault chce růst

Renault chce však přerušená jednání obnovit a ráda by fúzi s japonským Nissanem. Následně by ráda převzala další automobilku, kterou je italsko-americká skupina Fiat Chrysler Automobiles. Informoval o tom Financial Times s odvoláním na zdroj přímo z francouzského podniku.

Renault v současné době vlastní v Nissanu podíl 43 %, zatímco Nissan má v Renaultu zhruba 15 % podíl. Aliance bou automobilek byla dlouhou dobu zformovaná pod Carlosem Ghosnem, který však byl obviněn z finančních deliktů a postupně přicházel o vedoucí pozice v obou podnicích

Kudy povede cesta?

Tento muž se však snažil již dříve o spojení FCA spolu s Renaultem, ovšem tento záměr narazil na odpor ze strany francouzské vlády. Nákup skupiny by pro Renault znamenalo značné navýšení moci v oblasti automobilového průmyslu a ze skupiny by se mohl stát nejmocnější koncern na trhu, který by svou velikostí překonal i Volkswagen.

FCA je partnerství nakloněno a John Elkann předseda představenstva FCA setkal s několika představiteli konkurenčních automobilek včetně PSA, která vyrábí vozy Peugeot a Citroen a které koupila od GM v předloňském roce Opel a Vauxhall.