BMW a Mercedes přemýšlí o společném elektromobilu

BMW by rádo menší model BMW i2, bylo by obdobou současné i3, ovšem výrazně levnější díky absenci karoserie z karbonu.

BMW a Mercedes

Automobilky hledají v dnešním světě nejrůznější možnosti, jak zaujmout zákazníky a zároveň co nejvíce ušetřit. I proto někdy vznikají skutečně nečekané spolupráce. Nově tak spolupracují odvěcí rivalové BMW a Mercedes a to nejen v oblasti nových služeb mobility, ale také ve vývoji autonomních systémů.

Nejnovější informace hovoří i tom, že se přemýšlí o vzájemném sdílení platforem. Na začátku roku se hovoří o sdílení platformy pro kompaktní vozy, ovšem nejnovější informace hovoří o společné platformě pro elektromobily. Ty budou do budoucna pro oba výrobce klíčové a je jejich vývoj je velice nákladný. Nabízí se proto spolupráce pro co největší šetření. To samé například plánuje Volkswagen s Fordem.

Ve znamení spořivosti

Německá média samozřejmě začala okamžitě spekulovat o tom, jaký model bude výsledkem této spolupráce. Mělo by se jednat o BMW i2, který by měl přijít někdy kolem roku 2024. Mělo by se jednat o hatchback podobné velikosti jako i3 ovšem mnohem dostupnější. Cenovka by neměla přesáhnout 30 tisíc eur. Dojezd bude činit 300 kilometrů, což by u malého vozu mělo zákazníkům stačit.

Daimler samozřejmě postaví na stejné bázi také vlastní model, přičemž oba dohromady by měly prodejně přesáhnout půl milionů kusů ročně. Pokud bude vše šlapat, automobilky se nebudou bránit společné kooperaci i pro další projekty. Jsme tedy velmi zvědaví jako to dopadne.