Audi E-tron Sportback

Audi by chtělo ještě letos představit další elektrický model, kterým bude novinka v podobě Audi e-tron Sportback. Ta se ukázala již na testování ve Finsku.

Nový elektrický dravec

Nejdříve přišly špionážní fotografie tohoto vozu ze zimního testování, načež Audi rychle představila také své oficiální fotografie z této akce spolu s videem. Auto je zde samozřejmě velmi dobře maskován pod vrstvou maskovací folie, ale i tak jsou již patrné některé důležité prvky jako svažující se střecha, nebo zajímavá, sdružená zadní světla.

Veškeré technické podrobnosti o tomto voze si zatím Audi drží pod pokličkou. Víme však, že by se mělo jednot o derivát již představeného SUV Audi e-tron, který se bude vyrábět v belgickém Bruselu. Do prodeje by se novinka měla dostat koncem letošního roku a nejspíše se bude jednat o další karosářskou variantu elektrického SUV značky.

Zapomeňte na Q4

Na letošním autosalonu v Ženevě se představil model Q4 e-tron. Jedná se však o zcela odlišný automobil, který stojí na modulární platformě MQB, která je sdílená napříč celým koncernem. Audi e-tron Sportback, se ve své konceptové formě ukázalo již v roce 2017. Tehdy poutalo pozornost především díky velmi slibné specifikaci 370 kW, pohonem všech kol a také akumulátory s kapacitou 95 kWh, které vozy propůjčovaly dojezd až 500 kilometrů na jediné nabití. Zrychlení vozu z nuly na sto pak vylo udáváno v číslici 4,5 sekund. Na další detaily si však budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat.