Při výběru ojetého vozu vsaďte na důvěryhodný autobazar. Jak jej poznáte?

S jakýmkoliv nakupováním je spojeno rozhodnutí o tom, kde vlastně nákup uskutečníte. V případě autobazarů je celá otázka ještě ošemetnější. Pokud se totiž rozhodnete špatně a koupíte vůz v nepříliš dobrém stavu, může vás tento omyl vyjít velice draho. S každým automobilem jsou totiž spojeny v průběhu jeho další životnosti určité investice, které v případě nákupu vozu ve špatném technickém stavu mohou být opravdu vysoké. Jak tedy poznat, kde vlastně bude nejlepší koupit ojetý vůz?

Hledáme dobrý autobazar

Při vstupu do autobazaru jsou zde určité průvodní jevy, kterých byste si měli všímat. V prvé řadě je to samozřejmě technický stav vozidel, která vidíte v prostorách autobazaru. Každý auto bazar by totiž měl prodávat vozy s platnou STK a rozhodně byste zde neměli vidět vozidla, která už na první pohled vypadají, že jsou na tom technicky velmi špatně. Určitým ukazatelem je rozhodně také ochota prodejce, který by se vám měl snažit co nejvíce vyjít vstříc.

Patří sem například možnost nechat si vámi vyhlédnutý vůz zkontrolovat mechanikem, případně schopnost doložit informace že:

  • Má vozidlo legální původ
  • Není vozidlo právně zatíženo

Pokud nemůže prodejce doložit původ vozidla, měl by vám rozhodně umožnit si původ vozu ověřit, abyste si byli jisti, že nepochází z trestné činnosti. S tím do značné míry souvisí také to, zda na vozidle není nějaké právní zatížení, například leasing. To jsou totiž všechno skutečnosti, které do budoucna mohou způsobit budoucímu majiteli nemalé problémy.

Autobazar si rozhodně vybírejte

Plyne to už z předchozích řádků, ale rozhodně se hodí zdůraznit, že autobazarů máte na výběr velké množství. Nejvíce jich samozřejmě najdete ve velkých městech, rozhodně tedy také v Praze.

A s ohledem na výběr není problém zde najít spolehlivý pražský autobazar ojetých aut, který vám nabídne ochotu a kvalitní služby. Zde může například patřit také nabídka výhodného financování nebo pojištění vozu.