Čím vás nová Škoda Scala překvapí? A kolik za ni zaplatíte?

Tento vůz z produkce tuzemské automobilky disponuje jedním zásadním aspektem, kterým se významně liší od ostatních modelů. Především je to jeho výrazný design a snaha tak trochu vyvolat emoce. To je poměrně nezvyklé, a tak může bezpochyby oslovit i klientelu, která obvykle do autosalonu mladoboleslavské škodovky nezavítá. Pojďme se podívat, co vám vlastně Škoda Scala může nabídnout nebo čím vás dokonce může překvapit.

Zcela nová architektura

Zajímavostí tohoto vozu z technického hlediska je bezpochyby skutečnost, že je to první vůz od tuzemské automobilky, kteří opouští výrobní linky na nové platformě. Je to tedy platforma, která dosud nebyla použita v žádném jiném voze koncernu Volkswagen. Škoda Scala má zcela novou architekturu, která se nám poprvé ukázala v podobě konceptu VISION RS. Tento koncept se postupně vykrystalizoval do dvou karosářských variant, kterými jsou:

  • Klasická karoserie
  • Karoserie typu hatchback

Už první pohled na tento vůz dává tušit, že škodovka se nemusí za nic stydět. Zaujme vás také zde poprvé použité nové logo. Klasický kulatý znak zmizel a nyní tady je výrazný nápis ŠKODA. Za zmínku stojí také interiér, kde to vypadá opravdu moderně. Samozřejmostí je u škodovky použití materiálů prémiové kvality. Standardní výbava obsahuje klimatizaci i tempomat.

Zajímavá základní cena a dostupné motorizace

Protože nová škodovka samozřejmě jde proti svým třídním konkurentům, je podle toho nastavena také cena. Jejími hlavními konkurenty jsou VW Golf, Ford Focus a Opel Astra. Proti nim automobilka nasadila cenu 394 900 Kč v základní výbavě AMBITION. Vyšší stupeň výbavy je pak STYLE. Ceník Škody Scala přitom ukazuje, že už základní výbava je poměrně bohatá. Samozřejmostí je už například kompletní LED osvětlení. Do vozu můžete zvolit jeden ze tří benzínových agregátů 1.0 TSI 70 kW nebo 85 kW a dále 1.5 TSI 110 kW. Diesel se nabízí ve variantě 1.6 TDI 85 kW. Existuje také varianta na CNG.