Příští generace sportovních vozů od Audi bude zcela jiná

Automobilka Audi má v plánu i nadále produkovat jedinečné sportovní vozy. Na místo pěti či desetiválců však budou dostávat cívky a akumulátory.

e-tron GT a ostatní

Prvním sportovním vozem poháněným elektromobilem s logem Audi na přídi bude model e-tron GT. Dle vyjádření značky by se mělo jednat o vykročení do zcela nové éry sportovních vozů značky. Stále zpřísňující se emisní normy mají již nyní za následek snižování objemů a proto jsou elektromotory zcela logickou volbou.

Zlom by měl přijít v roce 2022, kdy má dorazit první generace vozů poháněných elektromotorem v podobě řady R8. V současné době není jasné, zda toto označení ponese vůz i nadále. Audi ale slibuje, že to co zůstane, bude jedinečné DNA typické pro vozy Audi, jako mělo původní Quattro, nebo dnešní R8.

Další modely

Do budoucna se počítá také s méně sportovními modely verze S. Ty by měly taktéž disponovat elektromotorem, je však jasné, že to nebudou mít vůbec jednoduché, protože sportovní vůz s elektromotorem je přeci jen trochu něco jiného, než sportovní automobil s klasickou konvenční jednotkou. V praxi nejde tak o jízdní výkony jako spíše o emoce, které vůz budí a tady to budou mít elektrické sporťáky hodně těžké.