Fotopast je účinný nástroj pro ochranu majetku

Stále se najde mnoho lidí, kteří nemají svůj majetek žádným způsobem zabezpečený. Pokud patříte mezi ně, měli byste zvážit nákup vhodné techniky, která se postará o monitorování vašeho bezpečí. Mezi stále využívanější způsoby ochrany majetku patří fotopasti. S jejich pomocí budete mít váš majetek neustále pod kontrolou. Jaké jsou jejich přednosti a v čem jsou lepší než kamery?

Fotopasti mají řadu výhod

Když vkročíte k někomu na pozemek, ani nemůžete tušit, jestli vás nesleduje fotopast. Fotopasti jsou vyráběné tak, aby byly dokonale nenápadné. Jsou to malá maskovaná zařízení, která nejsou o mnoho větší než digitální fotoaparáty. Zatímco kamery se připevní přímo na dům a všichni na ně vidí, fotopast se umístí na strom, kde bude pro každého prakticky neviditelná. Ze stromu bude monitorovat váš pozemek. Fotopasti však nesnímají v kuse, jako je tomu například u kamer, ale jen tehdy, když vám na pozemek vkročí nějaký nezvaný host. Fotopasti fungují na základě PIR čidla, které snímá tepelný pohyb. Jakmile ho fotopast zaznamená, okamžitě útočníka vyfotí nebo nahraje na video.

Reakce fotopasti jsou velmi rychlé, obvykle reaguje ve zlomku vteřiny a je nemožné kolem ní projít, aniž byste nebyli zaznamenání. U fotopasti si můžete nastavit, kdy bude aktivní a jestli má pořizovat snímky, videa nebo obojí. Fotopasti disponují neviditelným nočním přísvitem a dokonce i v noci dokáží pořídit kvalitní snímky. Pořízené záběry si můžete prohlížet na těle fotopasti (pokud disponuje LCD displejem) nebo si je prohlédnout v počítači nebo na televizi. Pro ochranu majetku se vyplatí využít GSM fotopasti, které vám mohou pořízené snímky okamžitě zasílat na telefon nebo na email. Budete s nimi mít neustálý přehled, co se na vašem pozemku děje. Pokud žádné zabezpečení nemáte, fotopasti jsou ideální volbou a zajisté vás potěší i jejich cena, která není vysoká.