Co potřebuje každý pneuservis? Budete překvapeni

Každý pneuservis potřebuje podobné nástroje jako klasické dílny. Kromě dobře známého nářadí ale často využívá pomoci některých strojů.

Každý řidič alespoň jednou v životě navštívil pneuservis. Věděli jste ale, jaké vybavení je vlastně potřeba k jeho pohodlnému provozu? Pokud ne, tak vám v tomto článku základní pomůcky představíme.

Základní vybavení

Vybavení pneuservisu se v některých případech příliš neliší od klasických dílen. Zaměstnanci a provozovatelé pneuservisů ovšem ke kvalitní práci potřebují také některé speciální vybavení. Mezi to nejčastější patří především automatická vyvažovačka a zouvačka. Jak už samotný název napovídá, tento nástroj pomáhá s vyzouváním a nazouváním pneumatik. Navíc je vybavena tlakovým dělem, které usnadňuje celou práci. S tímto pomocníkem je také velice snadné velice rychle nahustit pneumatiky.

Mezi základní vybavení pro pneuservis patří také automatické zvedáky. Majitelé pneuservisů nejčastěji sahají po dvoustopých hydraulických zvedácích, které se mohou pochlubit především bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. I přes nízkou cenu ovšem nabízí velice zajímavé vlastnosti. Zvedat s nimi můžete auta až do hmotnosti 7 tun. Některé modely nabízí o něco nižší nosnost, ta je ovšem kompenzována užším zpracováním.

Seřízení kol

Dobré vybavení pneuservisů pomáhá pracovník zjistit, jestli je geometrie vašich kol správná. Pomáhá jim k tomu 3D geometrie kol, která ve spolupráci s počítačem vytvoří názornou vizualizaci. Ty nejenže prozradí, jestli je s geometrií něco špatně, ale také pomohou velmi snadno a rychle servisákovi všechny problémy napravit.

3D geometrie kol zjednoduší nejen práci, ale také samotnou montáž. Tento systém totiž většinou pracuje bezdrátově. To znamená, že se pracovníci nemusí obávat, že zavadí o kabel. Samotná klávesnice pak funguje jako dálkové ovládání. V závislosti na výrobci pak některé modely nabízí i velkou paměť, která dokáže do databáze zapsat i desítky tisíc zakázek.