Škoda Kodiaq jako unikátní pick-up

Škoda Kodiaq vznikne také jako unikátní pick-up. Na svědomí jej budou mít učni ze škodováckého učiliště.

Nový projekt

Střední učiliště strojírenské Škoda Auto již několik let pořádá každoroční projekt, ve kterém se učni tamního učiliště podílí na stavbě unikátního projektu. Tentokráte se zaměřili na SUV Kodiaq, který chtějí přetvořit na pick-up. Práce na něm by již měly být v plném proudu.

Chystaná studie je momentálně prezentována jako moderní, osobitý dvoudveřový pick-up, který veřejnost poprvé spatří v červnu.

Velká zkušenost

Na stavbě Kodiaqu pick-up pracuje 35 učňů, kteří pracují pod dohledem techniků a zaměstnanců společnosti Škoda Auto, kteří pracují v oblasti technického vývoje, designu a výroby. S návrhem vozů studentům pomáhá dokonce i sám šéfdesigner značky Oliver Stefani. Žáci navštívili jeho designový ateliér a pod jeho vedením také rozkreslili skici připravovaného automobilu.

Projekt, který zatím nebyl nijak pojmenován je již šestým projektem svého druhu. V minulosti učni přivedli na svět například modely jako je CitiJet následoval Funstar, poté Atero, Element a také Sunroq. Celý koncept Škodovka odkoukala od koncernového Volkswagenu, kde se podobné projekty těší velké oblibě.