Pohodlný výběr letních a zimních pneumatik

Nákup pneumatik se na první pohled zdá, jako poměrně snadná záležitost. Opak je však pravdou. Na trhu je dnes přemíra výrobců a jednotlivých modelů. Ne každý produkt je spojen s kvalitou provedení, dlouhou životností a hlavně se slibovanými vlastnostmi.

Určitou pomůckou při nákupu tohoto zboží vám bude test letních pneu, prostřednictvím něhož se dozvíte, jaké výrobky obstály v nezávislém testování. Budeme-li se o této oblasti bavit s přihlédnutím k aktuálnímu ročnímu období, budou vás zajímat také pneumatiky zimní.

Test zimních pneumatik

Při jejich nákupu byste měli být ještě obezřetnější. Právě jejich správná volba bude do značné míry rozhodovat o tom, zdali pojedete na sněhu jistě či nikoliv.

Přehledný seznam prověřených výrobců a konkrétních typů vám přináší internetový portál TestKvality.cz, kde narazíte na zmiňovaný test zimních pneumatik. Jeho výsledek je poměrně jednoznačný a vypadá takto.

  • Michelin
  • Dunlop
  • Goodyear
  • Continental
  • Barum

V této souvislosti bychom vám ještě rádi připomněli, že povinnost zimních pneu nastává každoročně od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. I z tohoto důvodu byste s patřičným výběrem a nákupem neměli otálet.

Kamera v autě má svůj význam

Vzhledem k tomu, jak jsou někteří řidiči bezohlední, možná se vám při každodenním ježdění hodí i kamera, která bude snímat provoz před vámi. V případě jakéhokoliv problému pak může být pomocným vodítkem při hledání viníka konkrétní nehody.

Rozhodnete-li se pořídit tento typ elektroniky, musí to být nejlepší kamera do auta. Tu nabízí jen několik omezených výrobců. Prověřený sortiment přináší značka CEL-TEC, DOD, TrueCam nebo Gogen.

Důvěřujte kvalitě, od níž lze čekat jenom to NEJ. Inspirujte se na portálu TestKvality.cz a mějte záruku při nákupu libovolného zboží na současném trhu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *