Hyundai Genesis Coupe

Tento mistr silničních kupátek má výrazné znaky svých tvůrců. Originalitu, prostornost a péči o vzhled. Nelze jej s žádným jiným kupé splést ani srovnat. Plošná příď se podobá závodnímu speciálu s podobnou silou a zrychlením. Je nízko letícím dravcem se skvělými vlastnostmi. Má okamžitou akceleraci, postřeh a reakci. Patří ke generaci speciálů, které mají za cíl si zasportovat mezi ostatními lenochy.

Parametry

Téměř čtyřlitrový benzínový šestiválec dává tušit o jakého výkonnostního přeborníka půjde. Výkon 223 kW je na toto lehké a pouze 1.500 kg vážící auto skvělým parametrem. A síla nebo odpich jsou skutečně znát. Nepáře se s nějakým postupným zrychlováním. Při sešlápnutí plynu sebou ihned pohne. Nejlepší točivý moment má 361 Nm při 4.700 otáčkách. Tvrdý podvozek jej drží ve stopě a je dobře odtlumen. Ani při 240 km/h neuhne ze svojí dráhy. Má zadní pohon pro využití radosti ze zatáček a pohybu.

Rychlejší než myšlenka

Než si stačíte uvědomit, že jste sešlápli plyn, jste někde jinde. Až se z jízdy točí hlava. Rychlost se krásně vstřebává do žil jako první dávka drogy. A způsobuje daleko horší závislost, protože jej nebudete nikdy chtít opustit, dát do autosalonu nebo do autobazaru. Ani se po jízdě nechce vystoupit. Raději ještě chvíli řídit a kochat se adrenalinem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *